Arch Linux Pacman package manager - en to eo translation catalogue (194 entries)

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
eo: %s aspektas trunkite: %jd/%jd bitokoj

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
eo: datumbazo %s estas nekohera: dosiernomo de pakaĵo %s estas malpermesita

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
eo: datumbazo %s estas nekohera: dosiernomo de pakaĵo %s estas tro longa

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
eo: datumbazo %s estas nekohera: noma miskongruo de pakaĵo %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
eo: datumbazo %s estas nekohera: versia miskongruo de pakaĵo %s

en: %s will be installed before its %s dependency
eo: %s estos instalita antaŭ sia postulataĵo %s

en: %s will be removed after its %s dependency
eo: %s estos forigita post sia postulataĵo %s

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
eo: %s-%s estas ĝisdata -- reinstalado

en: %s-%s is up to date -- skipping
eo: %s-%s estas ĝisdata -- preterpasado

en: %s: downgrading from version %s to version %s
eo: %s: malpromociado el versio %s al versio %s

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
eo: %s: ignorado de pakaĵa malpromocio (%s => %s)

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
eo: %s: ignorado de pakaĵa promocio (%s => %s)

en: %s: key "%s" is disabled
eo: %s: la ŝlosilon "%s" estas malvalidigita

en: %s: key "%s" is unknown
eo: %s: la ŝlosilo "%s" estas nekonata

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
eo: %s: la loka (%s) estas pli nova ol %s (%s)

en: %s: missing required signature
eo: %s: mankanta bezonata subskribo

en: %s: signature format error
eo: %s: subskribforma eraro

en: %s: signature from "%s" is expired
eo: %s: subskribo de "%s" estas eksvalidiĝita

en: %s: signature from "%s" is invalid
eo: %s: subskribo de "%s" estas nevalida

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
eo: %s: subskribo de "%s" estas iometa fido

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
eo: %s: subskribo de "%s" estas nekonata fido

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
eo: %s: subskribon de "%s" neniam devas fidi

en: %s: unsupported signature format
eo: %s: nesubtenata subskribformo

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
eo: AbortOnFail agordita por PostTransaction-hoko: %s

en: GPGME error: %s
eo: GPGME-eraro: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
eo: Mankanta Exec-opcio en hoko: %s

en: Missing When option in hook: %s
eo: Mankanta When-opcio en hoko: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
eo: Mankanta baskula operacio en hoko: %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
eo: Mankantaj baskulaj celoj en hoko: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
eo: Mankanta baskula tipo en hoko: %s

en: Partition %s is mounted read only
eo: Subdisko %s estas surmetita nurlege

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
eo: Subdisko %s tro plena: %jd blokoj bezonataj, %ju blokoj liberaj

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
eo: Publika ŝlosilingo ne trovita; ĉu vi rulis '%s'?

en: Unknown signal
eo: Nekonata signalo

en: call to execv failed (%s)
eo: alvoko al execv fiaskis (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
eo: alvoko al waitpid fiaskis (%s)

en: cannot allocate disk archive object
eo: ne eblas asigni diskarkivan objekton

en: cannot open package file
eo: ne eblas malfermi pakaĵan dosieron

en: cannot remove %s (%s)
eo: ne eblas forigi %s (%s)

en: cannot remove all files for package
eo: ne povas forigi ĉiujn dosierojn por pakaĵo

en: cannot remove file '%s': %s
eo: ne povas forigi la dosieron '%s': '%s'

en: cannot replace %s by %s
eo: ne eblas anstataŭi %s por %s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
eo: ne eblas solvi "%s", postulataĵo de "%s"

en: command failed to execute correctly
eo: la komando malsukcese rulis ĝuste

en: command terminated by signal %d: %s
eo: komando ĉesigita de signalo %d: %s

en: compiled without signature support
eo: programtradukita sen subskriba subteno

en: conflicting dependencies
eo: konfliktantaj dependencoj

en: conflicting files
eo: konfliktantaj dosieroj

en: corrupted database entry '%s'
eo: difektita datumbaz-enigo '%s'

en: could not add entry '%s' in cache
eo: ne eblis aldoni enigon '%s' en kaŝmemoro

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
eo: ne povis restaŭrkopii %s pro PATH_MAX-troo

en: could not change directory to %s (%s)
eo: ne eblis ŝanĝi dosierujon al %s (%s)

en: could not change the root directory (%s)
eo: ne eblis ŝanĝi la radikan dosierujon (%s)

en: could not commit removal transaction
eo: malsukcesis enmeti forigan transakcion

en: could not commit transaction
eo: ne eblis enmeti transakcion

en: could not copy tempfile to %s (%s)
eo: ne eblis kopii provizordosieron al %s (%s)

en: could not create database
eo: ne eblis krei datumbazon

en: could not create directory %s: %s
eo: ne eblis krei dosierujon %s: %s

en: could not create pipe (%s)
eo: ne eblis krei dukton (%s)

en: could not create temp directory
eo: ne eblis krei provizoran dosierujon

en: could not determine cachedir mount point %s
eo: ne eblis determini kaŝmemoro-dosierujan surmetingon %s

en: could not determine filesystem mount points
eo: ne eblis determini dosiersistemajn surmetingojn

en: could not determine mount point for file %s
eo: ne eblis determini surmetingon de dosiero %s

en: could not determine root mount point %s
eo: ne eblis determini radikan surmetingon %s

en: could not extract %s (%s)
eo: ne eblis eltiri %s (%s)

en: could not find %s in database -- skipping
eo: ne eblis trovi %s en datumbazo -- preterpasado

en: could not find database
eo: ne eblis trovi datumbazon

en: could not find or read directory
eo: ne eblis trovi aŭ legi dosierujon

en: could not find or read file
eo: ne eblis trovi aŭ legi dosieron

en: could not find or read package
eo: ne eblis trovi aŭ legi pakaĵon

en: could not fork a new process (%s)
eo: ne eblis forki novan procezon (%s)

en: could not fully load metadata for package %s-%s
eo: ne eblis tute ŝarĝi la metadatumojn por la pakaĵo %s-%s

en: could not get current working directory
eo: ne eblis akiri kurantan dosierujon

en: could not get file information for %s
eo: ne eblis akiri dosierinformon de %s

en: could not get filesystem information
eo: ne eblis akiri dosiersistemajn informojn

en: could not get filesystem information for %s: %s
eo: ne eblis akiri dosiersistema informo de %s: %s

en: could not open database
eo: ne eblis malfermi datumbazon

en: could not open directory: %s: %s
eo: ne eblis malfermi dosierujon: %s: %s

en: could not open file %s: %s
eo: ne eblis malfermi dosieron %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
eo: ne povis malfermi dosieron: %s%s: %s

en: could not open file: %s: %s
eo: ne eblis malfermi dosieron: %s: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
eo: ne eblis analizi pakaĵpriskriban dosieron '%s' el datumbazo '%s'

en: could not parse package description file in %s
eo: ne eblis analizi pakaĵpriskriban dosieron en %s

en: could not read db '%s' (%s)
eo: ne povis legi datumbazon '%s' (%s)

en: could not read directory: %s: %s
eo: ne povis legi dosierujon: %s: %s

en: could not remove %s
eo: ne eblis forigi %s

en: could not remove database entry
eo: ne povis forigi datumbaz-enigon

en: could not remove database entry %s-%s
eo: ne povis forigi la datumbaz-enigon %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
eo: ne povis forigi la enigon '%s' el la kaŝmemoro

en: could not remove lock file %s
eo: ne eblis forigi la ŝlosdosieron %s

en: could not remove tmpdir %s
eo: ne povis forigi la provizoran dosierujon %s

en: could not rename %s to %s (%s)
eo: ne eblis renomi %s al %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
eo: ne eblis restaŭri kurantan dosierujon (%s)

en: could not satisfy dependencies
eo: ne eblis satigi dependencojn

en: could not stat file %s: %s
eo: ne eblis statikigi dosieron %s: %s

en: could not update database
eo: ne eblis ĝisdatigi datumbazon

en: could not update database entry %s-%s
eo: ne eblis ĝisdatigi datumbazan enigon %s-%s

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
eo: ne eblis trovi aŭ krei pakaĵan kaŝmemoron, uzante %s anstataŭ

en: database already registered
eo: datumbazo jam registrita

en: database is incorrect version
eo: datumbazo havas malĝustan version

en: database not initialized
eo: datumbazo ne ekita

en: database path is undefined
eo: datumbaza dosierindiko estas senvalora

en: dependency cycle detected:
eo: postula ciklo detektita:

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
eo: diferencas dosieruja posedo de %s
    dosiersistema: %u:%u  pakaĵa: %u:%u

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
eo: diferencas dosierujaj permesoj de %s
    dosiersistema: %o  pakaĵa: %o

en: disk
eo: disko

en: downgrading package %s (%s => %s)
eo: malpromociado de pakaĵo %s (%s => %s)

en: download library error
eo: eraro de biblioteka elŝuto

en: duplicate target
eo: duobla celo

en: duplicated database entry '%s'
eo: duobligita datumbaz-enigo '%s'

en: error invoking external downloader
eo: eraro pri alvoko de ekstera elŝutilo

en: error while reading file %s: %s
eo: eraro dum legi dosieron %s: %s

en: error while reading hook %s: %s
eo: eraro dum legi hokon %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
eo: eraro dum legi mtree de pakaĵo %s: %s

en: error while reading package %s: %s
eo: eraro dum legi pakaĵon %s: %s

en: extract: not overwriting dir with file %s
eo: eltiri: ne superskribas dosierujon per dosiero %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
eo: malsukcesis ekstrakti dosieron '%s' de %s: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
eo: malsukcesis ekstrakti dosieron '%s' de %s : atendita elŝuta grando transpaŝita

en: failed to create temporary file for download
eo: malsukcesis krei provizoran dosieron por elŝuto

en: failed to read file %s: %s
eo: malsukcesis legi la dosieron %s: %s

en: failed to read signature file: %s
eo: malsukcesis legi subskriban dosieron: %s

en: failed to retrieve some files
eo: malsukcesis ricevi kelkajn dosierojn

en: failed to retrieve some files
eo: malsukcesis ricevi kelkajn dosierojn

en: failed to run transaction hooks
eo: malsukcesis ruli transakciajn hokojn

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
eo: dosiero ne trovita en la dosierlisto por pakaĵo %s. preterpasado de eltiro de %s

en: gpg error: %s
eo: gpg-eraro: %s

en: gpgme error
eo: eraro de gpgme

en: hook %s line %d: invalid option %s
eo: hoko %s linio %d: nevalida opcio %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
eo: hoko %s linio %d: nevalida sekcio %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
eo: hoko %s linio %d: nevalida valoro %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
eo: hoko %s linio %d: superskribas antaŭan difinon de %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
eo: hoko %s linio %d: ne povas agordi opcion (%s)

en: ignoring package %s-%s
eo: ignorado de pakaĵo %s-%s

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
eo: ignorado de pakaĵa anstataŭo (%s-%s => %s-%s)

en: invalid PGP signature
eo: nevalida PGP-subskribo

en: invalid name for database entry '%s'
eo: nevalida nomo por datumbaz-enigo '%s'

en: invalid or corrupted database
eo: nevalida aŭ difektita datumbazo

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
eo: nevalida aŭ difektita datumbazo (PGP-subskribo)

en: invalid or corrupted package
eo: nevalida aŭ difektita pakaĵo

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
eo: nevalida aŭ difektita pakaĵo (PGP-subskribo)

en: invalid or corrupted package (checksum)
eo: nevalida aŭ difektita pakaĵo (kontrolsumo)

en: invalid package version in %s
eo: nevalida pakaĵa versio en %s

en: invalid regular expression
eo: nevalida regula esprimo

en: invalid url for server
eo: nevalida URL por servilo

en: key "%s" could not be imported
eo: la ŝlosilon "%s" ne povis importi

en: key "%s" could not be looked up remotely
eo: la ŝlosilon "%s" ne povis elserĉi fore

en: key "%s" on keyserver
eo: la ŝlosilo "%s" sur ŝlosilservilo

en: keyring is not writable
eo: ŝlosilingo ne estas skribebla

en: libarchive error
eo: eraro en libarchive

en: library already initialized
eo: biblioteko jam ekita

en: library not initialized
eo: biblioteko ne ekita

en: lock file missing %s
eo: mankas al ŝlosa dosiero %s

en: looking up key %s using WKD
eo: elserĉado de la ŝlosilo %s per WKD

en: missing PGP signature
eo: mankanta PGP-subskribo

en: missing package metadata in %s
eo: mankantaj pakaĵaj metadatumoj en %s

en: missing package name in %s
eo: mankanta pakaĵa nomo en %s

en: missing package version in %s
eo: mankanta pakaĵa versio en %s

en: no %s cache exists, creating...
eo: nenia kaŝmemoro de %s ekzistas, kreado...

en: no servers configured for repository
eo: neniu servilo agordita por ĉi tiu deponejo

en: not enough free disk space
eo: ne estas sufiĉe granda malokupata diskspaco

en: not enough free disk space
eo: ne estas sufiĉe granda malokupata diskspaco

en: operation cancelled due to ignorepkg
eo: operacio nuligita pro ignorepkg

en: operation not compatible with the transaction type
eo: operacio ne kongrua kun transakcia tipo

en: out of memory!
eo: memormanko!

en: package architecture is not valid
eo: pakaĵa arkitekturo nevalidas

en: package filename is not valid
eo: pakaĵa dosiernomo nevalidas

en: package missing required signature
eo: mankas al pakaĵo bezonata subskribo

en: permission denied
eo: permeso rifuzita

en: problem occurred while installing %s
eo: problemo okazis dum instali %s

en: problem occurred while upgrading %s
eo: problemo okazis dum promocii %s

en: removing %s from target list
eo: forigado de %s de la celolisto

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
eo: forigado de '%s' el celolisto ĉar ĝi konfliktas kun '%s'

en: removing invalid database: %s
eo: forigado de nevalida datumbazo: %s

en: removing invalid file: %s
eo: forigado de nevalida dosiero: %s

en: required key missing from keyring
eo: bezonata ŝlosilo mankas de ŝlosilingo

en: transaction aborted
eo: transakcio ĉesigita

en: transaction already initialized
eo: transakcio jam ekita

en: transaction commit attempt when database is not locked
eo: klopodo de enmeto de transakcio kiam na datumbazo ne estas ŝlosata

en: transaction not initialized
eo: transakcio ne ekita

en: transaction not prepared
eo: transakcio ne pretita

en: unable to extract %s%s: path too long
eo: ne eblas eltiri %s%s: dosierindiko tro longa

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
eo: ne eblas eltiri %s.pacnew: la dosierindiko tro longa

en: unable to lock database
eo: ne eblas ŝlosi datumbazon

en: unable to read from pipe (%s)
eo: ne eblas legi el dukto (%s)

en: unable to run hook %s: %s
eo: ne povas ruli hokon %s: %s

en: unable to write to pipe (%s)
eo: ne eblas skribi al dukto (%s)

en: unexpected error
eo: neatendita eraro

en: unexpected system error
eo: neatendita sistema eraro

en: unknown database file: %s
eo: nekonata datumbaza dosiero: %s

en: unknown validation type for package %s: %s
eo: nekonata kontrola speco por pakaĵo %s: %s

en: unresolvable package conflicts detected
eo: nesolveblaj pakaĵaj konfliktoj detektitaj

en: url '%s' is invalid
eo: url '%s' estas nevalida

en: warning given when extracting %s (%s)
eo: averto donita dum eltiri %s (%s)

en: wrong or NULL argument passed
eo: malĝusta aŭ NULA argumento pasita
